Bezpieczna droga do szkoły!

W dniu 5 października w naszej szkole zjawili się zaproszeni goście z IV Komisariatu Policji w Katowicach, aspirant Andrzej Wyskocki oraz sierżant Łukasz Słabik. Policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” we wszystkich klasach pierwszych. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza nią. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Odbyły się również zajęcia praktyczne. Każdy uczeń miał okazję przejść przez pasy pod czujnym okiem policjanta. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Zapraszamy do galerii.

 

Post Author: SP28