Giełda skał, skamieniałości i minerałów

W dniu 16 listopada br. grupa uczniów klas 5 i 6 z opiekunami pojechała do MUZEUM WYDZIAŁU NAUK O ZIEMI Uniwersytetu Śląskiego. Celem wycieczki była jesienna giełda minerałów.

Podczas targów zaprezentowana została kolekcja minerałów, skał, meteorytów, skamieniałości i kamiennych ozdób pochodząca z Polski oraz innych kontynentów. To była wspaniała okazja, by zapoznać się ze skarbami natury, skrzętnie skrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Prezentowane eksponaty minerałów można było podziwiać pod względem różnorodności kolorów oraz zróżnicowanych form. Ciekawostką była kolekcja suszonych egzotycznych owadów: pająków, skorpionów, chrabąszczy i motyli.

Ponadto zwiedziliśmy dwie wystawy. Pierwsza z nich dotyczyła ewolucji organizmów żywych i człowieka, a druga prezentowała minerały, skały, skamieniałości i meteoryty pochodzące z różnych zakątków Ziemi.

Każdy wybrał coś dla siebie. Mogliśmy wzbogacić swoją kolekcję o ciekawe okazy minerałów i skamieniałości, czy też zakupić unikatową, ręcznie tworzoną biżuterię i wyroby wykonane z naturalnych kamieni. Zapewne będzie to początek naszych nowych kolekcji.

Giełda bardzo nam się spodobała i na pewno wrócimy tu za rok.

Post Author: SP28