Kampania szkoły przeciw smogowi!

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w kampanii realizowanej przez krakowską Fundację  Otwarty Plan „Szkoły przeciw smogowi!”.

Kampanią objęte zostały placówki z województw śląskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego, a celem jest edukacja w zakresie ograniczenia zanieczyszczenia powietrza i skutków zmian klimatu. Kampania realizowana jest w ramach projektu „Smog i edukacja globalna – dlaczego nie!”, finansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W ramach kampanii uczniowie klas 2a, 3a i 3b wzięli udział w trzech dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez edukatora Fundacji. Zwieńczeniem kampanii była akcja  „Zaadoptuj roślinkę” podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. W zorganizowanym Roślinnym Kąciku Adopcyjnym można było oddać zbędne rośliny i przekazać je zainteresowanym.