16.10.2023
Podczas akademii upamiętniającej 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

4.09.2023
Akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 r. oraz fotorelację przygotowano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego
Podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

1.06.2023
Dzień Dziecka

W maju uczniowie klas IV, V, VI programowali roboty Edison w EdScratchu. Roboty zakupiono w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Akademia z okazji konstytucji 3 Maja

Do fotorelacji i podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości”.

marzec/kwiecień 2023

W klasach 4, na lekcjach informatyki, programowano roboty Edisony, które szkoła zakupiła w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie naszej szkoły w dniach 17-21 lutego brali udział w warsztatach w Monachium wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Bawarii, którym podarowaliśmy breloczki wydrukowane w szkole na drukarkach 3D zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

10.01. 2023

Jasełka 2022

grudzień 2022/styczeń  2023

Na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali model bałwana w Tinkercadzie. Wybrane modele zostały wydrukowane na drukarce 3D pozyskanej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

16.12.2022

Klasa 1op drukowała śnieżynkę w technologii 3D, na drukarce, którą szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

2.12.2022
W grudniu klasa 1a udekorowała swoją salę piękną choinką wydrukowaną w technologii 3D. Choinka została wydrukowana na drukarce, którą szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

8.11.2022

X i XI.2022

Uczniowie klas 8, na lekcjach fizyki (dział: Elektryczność), wykorzystywali mierniki uniwersalne zakupione z programu.

17.10 – 21.10.2022r.

Podczas szkolnego wydarzenia „Kodujemy w SP28”, org. w ramach #CodeWeek, na zajęciach informatyki uczniowie kl. 4 – 8 wykonywali różne modele 3D (np. zawieszki, dzbanki) w programie Tinkercad. Wybrane modele były drukowane na drukarce 3D, którą szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

13.10.2022 r.
Dzień Edukacji Narodowej – do fotorelacji i podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości”.

1.09.2022 r.
Zakupiony, w ramach programu, sprzęt nagłaśniający został wykorzystany podczas uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

31.08.2022 r.

Bierzemy udział w programie „Laboratoria Przyszłości”. Otrzymane dofinansowanie w kwocie 121800 zł pozwoliło między innymi na zakup:

– drukarek 3D z akcesoriami,
– sprzętu audio – video,
– robotów edukacyjnych.

1.06.2022 r.

Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości cz. 2

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 121 800 złotych na zakup wyposażenia technicznego. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni czas spędzony w szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale również w trakcie zajęć pozalekcyjnych i kółek zainteresowań.

Do 25 maja 2022r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie:

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami (ilość sztuk:2)
  • Lutownica
  • Aparat przenośny cyfrowy wraz z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami (ilość sztuk:2)
  • Gimbal
  • Karta pamięci do aparatu
  • Skaner 3D
  • Oświetlenie do realizacji nagrań (ilość sztuk:2)
  • Szafa metalowa (ilość sztuk:2)
  • Miernik uniwersalny Uni-T (ilość sztuk:6)
  • Waga elektroniczna (ilość sztuk:2)
  • Miarki stalowe 3m;5m;8m (ilość sztuk:3)
  • Suwmiarka (ilość sztuk:3)
  • Zestaw Audio: mikser, wzmacniacz, kolumny, mikrofony bezprzewodowe (2+2), Shudder
  • Robot edukacyjny Edison (ilość sztuk w zestawie:10)

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

2.01.2022 r.

Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości cz. 1

Do 28 grudnia 2021r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie:

• Drukarka 3D wraz z akcesoriami (ilość sztuk:5)
  • Laptop z oprogramowaniem typu slicer (ilość sztuk:5)
  • Biodegradowalne filamenty (150 kg)