Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna

W dniu 1 lutego nasza szkoła brała udział  w trzecich już Targach Edukacji Zagranicznej organizowanej przez Szkołę Języków Obcych Project na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Na początku wszyscy uczniowie wysłuchali na auli krótkiej historii o powstaniu i idei Projectu. Następnie zostaliśmy podzieleni na kilka grup, które brały udział w warsztatach w trakcie których posługiwaliśmy się językiem angielskim. Przez półtorej godziny trzech przedstawicieli z różnych szkół m.in. z Malty, Hiszpanii czy też UK opowiadało o swoich szkołach, jak wyglądają tam obozy językowe, nauka za granicą oraz studia. Dodatkowo była możliwość zadawania im różnorodnych pytań. Na koniec było podsumowanie całych targów oraz grupowe zdjęcie. Targi Edukacji Zagranicznej wszystkim się podobały i uczniowie wrócili zadowoleni.