Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna

W piątek, 19.01.2018 r. część klasy 2a oraz klasa 7a wraz z nauczycielkami języka angielskiego pojechały na wydział prawa Uniwersytetu Śląskiego na Drugą Międzynarodową Konferencję Edukacyjną organizowaną przez firmę Project Travel. Poznaliśmy tam przedstawicieli poszczególnych szkół biorących udział w spotkaniu, a następnie udaliśmy się na krótkie warsztaty z gośćmi, dzięki którym mogliśmy bliżej poznać szkoły przez nich reprezentowane. Mogliśmy przy okazji sprawdzić swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, a także ze znajomości poszczególnych państw, takich jak: Wielka Brytania, Belgia czy Hiszpania. Oczywiście wszelkie rozmowy były prowadzone w języku angielskim, a konwersacje pomiędzy uczniami i reprezentantami szkół odbywały się w miłej i serdecznej atmosferze. Pod koniec niektórym szczęśliwcom udało się zdobyć między innymi rabaty na kawę, pendrive’y oraz książki (oczywiście po angielsku). Wszyscy świetnie się bawili, a po powrocie do szkoły jednogłośnie stwierdzili, iż z chęcią pojadą na kolejną edycję tego wydarzenia.