Noc Biologów 2019

11 stycznia 2019r. podczas Nocy Biologów uczniowie Gimnazjum nr 20 i Szkoły Podstawowej nr 28 uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Młodzież miała okazję wysłuchać dwóch wykładów dotyczących sztucznej inteligencji i terapii lasem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dotyczące budowy i pracy układu krążenia. Ciekawe były również zajęcia laboratoryjne o bezkręgowcach, uczniowie mieli możliwość obserwowania pierścienic, mięczaków i najmniejszych ślimaków pod mikroskopem.
Młodzież wzięła udział w quizie o najszybszych zwierzętach świata, jedna z naszych uczennic wygrała i otrzymała nagrodę rzeczową. Uczestnictwo w Nocy Biologów wzbogaciło naszą wiedzę, rozbudziło zainteresowania i zainspirowało nas do zrobienia projektu w oparciu o wykład dotyczący terapii lasem.