Noc Biologów

12 stycznia uczniowie G 20 i SP 28 wzięli udział w zajęciach Nocy Biologów na Uniwersytecie Śląskim Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska razem z nauczycielką biologii Mariolą Korzeniowską. Siódma edycja zajęć była pod hasłem WODA. Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie uczestniczyli aktywnie w preparowaniu wieprzowej gałki ocznej łudząco przypominającej budowę oka ludzkiego. Mieli też okazję na dokładne zapoznanie się z anatomią serca wieprzowego- preparowali zastawki i odszukiwali aortę i pień płucny. Podczas zajęć przepływ prądu w organizmie mogli badać poszczególne fazy pracy serca i pracę mięśni szkieletowych.
W pracowni histologicznej samodzielnie wykonali proste barwienia histologiczne tkanek zwierzęcych i ich obserwowali je w mikroskopie świetlnym i fluorescencyjnym. Na przygotowanych wystawach uczniowie mogli podziwiać okazy flory i fauny gatunków rodzimych i egzotycznych. Część uczniów wysłuchała wykładów z dziedziny hydrobiologii i ewolucjonizmu.
Zajęcia były niezwykle ciekawe i interesujące dla uczniów i planują już udział w kolejnych.

Mariola Korzeniowska