Warsztaty w Monachium

17 lutego 2023 roku dwudziestu pięciu uczniów z naszej szkoły wyruszyło w podróż do Monachium, aby wziąć udział w Polsko-Niemieckiej Akademii Talentów „Ich habe viele Talente – Mam dużo talentów”. Uczestnikami byli uczniowie klas czwartych i piątych, a po stronie niemieckiej dzieci i młodzież z Bawarii. Uczniowie zaczynali dzień od rozgrzewki, czyli gier i zabaw ruchowych, następnie były zajęcia językowe – nauka języka niemieckiego w formie zabawy. Potem każdy udawał się na wybrane przez siebie zajęcia: artystyczne, teatralne lub muzyczne w mieszanych grupach polsko-niemieckich. Podsumowanie warsztatów miało miejsce w poniedziałek 20 lutego, kiedy to mogliśmy podziwiać efekty pracy wszystkich trzech grup. Grupa teatralna przygotowała przedstawienie według własnego scenariusza z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych kukiełek, grupa muzyczna przedstawiła kilka utworów grając na różnych instrumentach muzycznych, a grupa artystyczna przygotowała wystawę wykonanych przez siebie prac plastycznych. Plan zajęć był dosyć intensywny, ale udało się wygospodarować jedno popołudnie na zwiedzanie Monachium i przejażdżkę metrem. Warsztaty miały miejsce w dniach 17-21 lutego. Zostały zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniem InKontakt e.V. w Leipheim i były dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.