Szczyt klimatyczny

13 grudnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na kolejny etap konkursu „Słoneczne szkoły”. Jako jedna z pięciu placówek, które przeszły eliminacje w walce o główną nagrodę – solary na dach szkoły, prezentowaliśmy naszą wizję działań dotyczących ekologii. Uczniowie klasy 3a gimnazjum w języku angielskim zaprezentowali dotychczasowe działania społeczności szkolnej i opowiedzieli o dalszych planach. Prezentacja wzbudziła ogólne zainteresowanie wśród uczestników COP24. Po występie odebraliśmy gratulacje z rąk Prezydenta Katowic – Marcina Krupy, ambasadora Szwecji,  głównego organizatora konkursu – firmy IKEA oraz przedstawicieli wielu państw uczestniczących w szczycie klimatycznym.
Po części oficjalnej mieliśmy czas na zwiedzenie pawilonów państw uczestniczących w COP24.