Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października odbył się Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dorastanie to wyjątkowy czas, ale zmiany fizyczne, emocjonalne i społeczne mogą sprawić, że młodzież będzie podatna na problemy psychiczne. 

W odniesieniu do tak ważnego zagadnienia jakim jest zdrowie psychiczne, zachęcamy do zapoznania się treściami, które już powstały w ramach U-Report Europe:

– nowy blok edukacyjny, poświęcony rozpoznawaniu i akceptowaniu emocji. Aby zapoznać z blokiem należy przejść pod linkiem http://bit.ly/m/U-Report → wybrać komunikator → wpisać słowo TIPS → uzyskać wskazówki;

– treści z zakresu zdrowia psychicznego m.in. samoakceptacji, dbania o siebie i polepszenia samopoczucia. Aby zapoznać z kwestiami dot. zdrowia psychicznego należy przejść pod linkiem http://bit.ly/m/U-Report → wybrać komunikator → wpisać słowo USUPPORT → uzyskać informację;

– na platformie Spotify został zamieszczony podcast UNICEF-u „W Mojej Głowie”, który dzięki formie audio jest łatwo dostępny i pozwala dotrzeć do sprawdzonych, rzetelnych sposobów na radzenie sobie ze stanami lękowymi oraz na umiejętność budowania zdrowych relacji. Poniżej zamieszczamy linki w różnych językach:

Post Author: SP28