Goście z Niemiec.

W dniach 26 i 27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole młodzież ze szkoły Kastell Realschule Welzheim w Niemczech. Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w naszej szkole oraz zwiedzić Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Drugiego dnia odbyły się warsztaty, których tematem przewodnim była historia powstania Unii Europejskiej oraz państwa członkowskie. Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły pracowali wspólnie z młodzieżą z Niemiec nad kartami pracy przygotowanymi w języku niemieckim i angielskim. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zamalowanie na mapie wszystkich 27 państw należących do Unii Europejskiej… Po południu grupa z Niemiec spacerowała wraz z przewodnikiem ulicami Katowic, poznając historię miasta i regionu.

Post Author: SP28