,,Jeśli masz trochę czasu, chodź ze mną do lasu”

2 października w ramach zajęć z biologii uczniowie klas piątych odwiedzili teren rezerwatu Ochojec. Tego dnia towarzyszył nam Pan leśniczy, który zapoznał grupę z planowanym przebiegiem wycieczki oraz zaopatrzył w worki i jednorazowe rękawiczki. Nim ruszyliśmy do uprzątnięcia śmieci, zorganizowaliśmy krótką przerwę śniadaniową. Niestety sterty potarganych worków, butelek i elektroodpadów na leśnych ścieżkach skutecznie zakłóciły radość wypoczynku. Z tego powodu podzieliliśmy się na mniejsze zespoły porządkowe i przystąpiliśmy do pracy. Następnie nasz Przewodnik zaprosił wszystkich na prelekcję o rzadkich gatunkach roślin, a także odpowiedział na pytania dotyczące sekretnego życia zwierząt. Wyprawa do lasu pozwoliła przełamać szkolną rutynę oraz odkryć tajemnice pobliskiej przyrody. Mamy nadzieję na ponowne odwiedzenie rezerwatu, w którym odbyliśmy bardzo wartościową lekcję.

Fotorelacja na Facebooku

 

Post Author: SP28