Projekt „Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej”

Nasza szkoła uczestniczyła w konferencji naukowej Śląskiej Kurator Oświaty inaugurującej projekt „Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej”.

Powyższy projekt powstał w związku z obchodami towarzyszącymi uroczystości Beatyfikacji Rodziny Ulmów – Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej. Celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat heroizmu Polaków, którzy narażając swoje życie, a często także życie swoich rodzin, pomagali oraz ukrywali Żydów podczas II wojny światowej.

Otwarcia konferencji dokonali Urszula Bauer Śląska Kurator Oświaty oraz dr Andrzej Sznajder Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji była prezentacja wystawy „Życie przechowane. Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z pomocą Żydom w czasie II wojny światowej”, której autorkami są: dr Aleksandra Namysło i Monika Bortlik-Dźwierzyńska z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Post Author: SP28