1. Akcja charytatywna: „Pomagamy Misjom”  – październik 2019 r.

2. Akcja „Zapomniany grób” – akcja odbywa się cyklicznie,  co roku przed Wszystkimi Świętymi. Uczniowie naszej szkoły chodzą pod opieką nauczyciela na pobliski cmentarz należący do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosco w Katowicach i porządkują zaniedbane groby, palą na nich znicze.

3. Akcja – animowanie zajęć na dla podopiecznych Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach. Wolontariat odbywa się raz w miesiącu, w soboty i biorą w nim udział uczniowie klas VI a także absolwenci naszej szkoły.

4. Ogólnopolska akcja „Tak, pomagam!” –  Organizatorem zbiórki jest Zespół Caritas, działający przy Parafii NSPJ i św. Jana Bosco w Katowicach. Uczniowie pomagają w zbiórce żywności dla najuboższych rodzin, potrzebujących wsparcia. Akcja odbywa się 2 razy do roku. Przed Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkanocnymi.

5. Akcja „Charytatywne kiermasze na rzecz Domu Aniołów Stróżów” w Katowicach. Nasza szkoła dwa razy w roku wykonuje ozdoby świąteczne na rzecz świetlic środowiskowych Domu Aniołów Stróżów. Przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą.

6. Akcja „Dzień Latawca” – we współpracy z Miejskim Domem Kultury „Południe” nasi uczniowie animowali dla dzieci z terenu Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosco w Katowicach zajęcia, podczas których samodzielnie wykonywali latawce.

7. Charytatywne kiermasze ciast. W naszej szkole często odbywają się charytatywne kiermasze, których dochód przeznaczany jest na rzecz osób potrzebujących np. na kraje misyjne, podopiecznych Domu Samotnej Matki, czy osoby bezdomne. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i wspomagane są pysznymi wypiekami, które przygotowują rodzice i dziadkowie.