FIZYKA IN ENGLISH

Uczeń klasy 3B – Nikodem Stamirski – zdobył wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym „Fizyka in English”. Organizatorem konkursu było Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach. W konkursie wzięło udział ok. 80 gimnazjalistów z naszego regionu. Konkurs składał się z dwóch etapów:

– I etap pisemny – test konkursowy w języku angielskim,

– II etap – finał, w którym 10 najlepszych uczniów zaprezentowało w języku angielskim wybrane zjawisko fizyczne, mające zastosowanie w medycynie.

Prezentacje oceniali eksperci z poszczególnych dziedzin w składzie:

prof. Alicja Ratusza reprezentująca Zakład Fizyki Ciała Stałego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

prof. dr hab. Jerzy Dajka – Dyrektor Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

prof. dr hab. Zbigniew Nawrat – Dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu,

dr hab. Adam Wojtaszek – Dyrektor Instytutu Języka Angielskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

NIKODEM GRATULUJEMY!