„Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej”.

Uczniowie klas ósmych, w związku z obchodami uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów, realizują projekt historyczny Śląskiego Kuratora Oświaty „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej”.

Celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy o Polakach ratujących ludność żydowską w czasie II wojny światowej. W jego ramach szkoła wzięła udział w dwóch konferencjach naukowych dla nauczycieli: „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” – „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili – rzecz o braterstwie” oraz „Polacy ratujący Żydów – wykorzystanie materiałów edukacyjnych podczas lekcji.”

Klasy ósme zrealizowały zajęcia warsztatowe poświęcone rodzinie Ulmów oraz Irenie Sendlerowej, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych do wystawy elementarnej IPN i kart pracy.

Obecnie uczniowie przygotowują się do I edycji konkursu pod nazwą „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje…”, organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Post Author: SP28