Wizyta w Ogrodzie Botanicznym-Mikołów Mokre

Uczniowie klasy VII c i klasy II b oraz IIIc odwiedzili 16 listopada Ogród Botaniczny Mikołów Mokre.

Młodzież brała udział w zajęciach terenowych, które umożliwiły doskonalenie umiejętności rozpoznawania różnych gatunków drzew rodzimych, gatunków ruderalnych i synantropijnych.

Uczniowie prowadząc obserwacje mogli ocenić stopień antropogenizacji środowiska Górnego Śląska zobaczyć jak duże zagrożenie stanowią gatunki inwazyjne.

Podczas zajęć laboratoryjnych doskonalono umiejętność wykonywania i obserwowania preparatów mikroskopowych.

Zasoby i piękno ogrodu botanicznego wywarło na nas ogromne wrażenie.Bogactwo naszego naturalnego środowiska wymaga stałej opieki i troski na co zwracali szczególną uwagę prowadzący zajęcia.

Warsztaty pokazały jak nasi uczniowie potrafią zgodnie pracować w zespole i aktywnie uczestniczyć w zajęciach, co zwróciło uwagę prowadzących zajęcia. Opiekunowie I. Błaszkowska i M. Korzeniowska usłyszały pochwałę dotyczącą nie tylko wiedzy, ale również zachowania uczniów.