,,Ech, muzyka, muzyka…”

31 maja uczniowie klas czwartych oraz oddziału przygotowawczego wzięli udział w koncercie muzyki filmowej pod dyrygenturą Adama Sztaby. Tym razem artyści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zabrali młodych widzów do uniwersum Harrego PotteraWładcy Pierścieni i Gwiezdnych wojen.

Zachęceni słoneczną aurą czas oczekiwania na wydarzenie przeznaczyliśmy na rekreację na terenie postindustrialnego kompleksu, gdzie wykonaliśmy kilka fotografii upamiętniających wspólne wyjście.

Już od pierwszej chwili nowoczesny wystrój sali amfiteatru pozwolił nam poczuć klimat miejsca oraz ożywić zainteresowanie widowiskiem. Dynamiczna muzyka i zmienne oświetlenie powodowały, że zaciekawienie występem nie malało aż do samego końca, a widzowie nagrodzili muzyków gromkimi brawami oraz okrzykami radości.

Wycieczka do NOSPR-u uświadomiła nam wysiłek zmierzający do stworzenia piękna. Pozwoliła zrozumieć, że muzyka, której nie towarzyszą słowa, również może być sposobem opowiadania niezwykłych historii.

Post Author: SP28