Wizyta młodzieży niemieckiej

W dniach 23 i 24 kwietnia po raz drugi w historii naszej szkoły gościliśmy młodzież ze szkoły Kastell Realschule w Welzheim. Pierwszego dnia uczniowie brali udział w warsztatach ekologiczno-zdrowotnych przygotowanych przez klasy siódme i ósme. Warsztaty prowadzone były w dwóch językach: niemieckim i angielskim. Młodzież rozwiązywała quizy na platformie Kahoot, miała za zadanie stworzyć element biżuterii lub przedmiot użytkowy ze śmieci przeznaczonych do recyklingu, posegregować odpady na czas oraz przygotować zdrowe kanapki. Po południu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Górnośląski Panteon i podziwiali z jego tarasów widokowych panoramę miasta Katowice.

W środę odbyła się wycieczka do Rezerwatu Przyrody Ochojec, który jest ciekawym miejscem do oglądania leśnej fauny i flory. W trakcie wyjścia do lasu nasi goście poznali historię powstania rezerwatu i mogli podziwiać piękne okazy roślin. Co najważniejsze pogoda dopisała… W godzinach popołudniowych młodzież niemiecka odwiedziła Muzeum Śląskie
i poznała bliżej historię naszego regionu. Potem nadszedł czas pożegnania, ale mamy nadzieję, że znowu spotkamy się za rok.

Post Author: SP28