Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości cz. 2

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 121 800 złotych na zakup wyposażenia technicznego. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni czas spędzony w szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale również w trakcie zajęć pozalekcyjnych i kółek zainteresowań.

Do 25 maja 2022r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie:

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami (ilość sztuk:2)
  • Lutownica
  • Aparat przenośny cyfrowy wraz z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami (ilość sztuk:2)
  • Gimbal
  • Karta pamięci do aparatu
  • Skaner 3D
  • Oświetlenie do realizacji nagrań (ilość sztuk:2)
  • Szafa metalowa (ilość sztuk:2)
  • Miernik uniwersalny Uni-T (ilość sztuk:6)
  • Waga elektroniczna (ilość sztuk:2)
  • Miarki stalowe 3m;5m;8m (ilość sztuk:3)
  • Suwmiarka (ilość sztuk:3)
  • Zestaw Audio: mikser, wzmacniacz, kolumny, mikrofony bezprzewodowe (2+2), Shudder
  • Robot edukacyjny Edison (ilość sztuk w zestawie:10)

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.